Artık daha güçlü arama motorumuz var

Artık daha güçlü arama motorumuz var

Birazoku.com’un arama fonksiyonuna yapılan eleştirileri dikkate aldık, zaten bu durumdan biz de rahatsızdık. Çünkü aramalar istenilen sonuçları vermekten çok uzak olabiliyordu. Hatta Birazoku’da olmasına rağmen aranılan kitap bulunamıyordu. Bu yüzden Google’ın sitelere özel arama ürününü web sitemize entegre ettik. Bunun çeşitli riskleri var; örneğin Google’da indekslemeyen sonuçların görünmemesi gibi… Ancak Birazoku’ya ait tüm web siteleri arama motorlarıyla tam uyumlu olduğu için yeni girilen içerikler yaklaşık 10-15 dakika içerisinde Google sunucularındaki yerini alıyor. Bu da bu kararı almamızda önemli bir etken oldu.

Örneğin; şimdi ‘polisiye‘ diye arattığınızda Ahmet Ümit ile ilgili sonuçları görmeniz, ‘eşek‘ diye arattığınızda kişisel gelişim kitaplarını eleştiren ‘İçinizdeki Eşeğe Çüş Deyin’ kitabını karşınızda bulmanız hiç de zor değil. Teşekkürler Google!

Birazoku ve Google Özel Arama

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>